Pologi::Sestanki, sestanki...

PRIKAZ VSEBINE POLOGA
Če ste registrirani uporabnik T-LAB lahko dodajate komentarje ali zaprosite za povezavo z avtorjem, ki vam lahko dovoli tudi ogled celotne vsebine pologa. Opozorilo: Vsebine spletnega portala www.tourism-lab.eu so zaščitene z avtorskimi pravicami T-LAB, “SPIRIT Slovenija, sektor turizem” (Spirit Slovenia) in komitentov T-LAB. Vse pravice pridržane. Informacij s spletne strani (besedila, slike, zvoki...) ni dovoljeno reproducirati, prenašati, razširjati ali shranjevati brez predhodnega pisnega dovoljenja T-LAB ali Spirit Slovenia. Nekateri deli spletne strani so opremljeni s slikami, ki so prav tako zaščitene z avtorskimi pravicami njihovih lastnikov.

Sestanki, sestanki...

Avtor t-lab
Datum
5. december 2013
Tip
Znanje
Ponujam

Zadnja dva tedna sta bila polna sestankov, kjer smo v različnih družbah premlevali ideje in predloge za skupno nadaljnje delo. Dve srečanji sta bili tudi v Videmski pokrajini, v Italiji. V Čedadu, ki je pod UNESCO zaščito, smo se na sestanku s Slovenci, ki tukaj živijo, pogovarjali o skupnih akcijah proti izgradnji daljnovoda 2x400 kV Okroglo pri Kranju - Videm (Udine, Italija). Točka prehoda med Slovenijo in Italijo naj bi bila na Solarjah, blizu muzeja na prostem Kolovrat, ki je najbolj obiskan muzej na Poti miru. Poleg tega pa je greben Kolovrata zaradi svoje čezmejne lege, razgledov na Julijske Alpe, dolino Soče, furlansko nižino in celo Tržaški zaliv, raj za kolesarje, pohodnike, ljubitelje narave in miru. Številni domačini, verjetno pa tudi obiskovalci, smo proti takim posegom, ki bi za vedno zmanjšali priložnosti razvoja turizma v Posočju in Benečiji.

Na drugem sestanku »čez mejo«, v Špetru, pa smo se predstavniki različnih organizacij iz Zgornjega Posočja ter Nediških in Terskih dolin v Benečiji pogovarjali, katere skupne teme bi izpostavili na čezmejnih študijskih krožkih, ki potekajo skozi čezmejni projekt Study circles. Tudi to srečanje je dokazalo, da je za to čezmejno območje turizem največja priložnost, zato se bomo posvetili vsebinam, kot so soška fronta, interpretacija dediščine, športi v naravi, naravoslovni turizem, kolesarstvo, gastronomija …

Na sestanku v Bovcu pa smo se pogovarjali, katere aktivnosti in dogodke bi na tem območju lahko izpostavili v naslednjih štirih letih in kako bi zgodovinski turizem, vezan na prvo svetovno vojno, Napoleona, ki je korakal skozi to dolino, in druge dogodke lahko spodbudil dodatno ponudbo na Bovškem. Na regijskem sestanku v Novi Gorici smo se v sodelovanju s TIC-i in LTO-ji dogovorili, na katerih sejmih po Evropi bi produkt soška fronta-Pot miru bolj izpostavili, saj nam je Agencija SPIRIT omogočila brezplačen pult, kjer bodo predstavljene brošure in turistični paketi agencij, vezani na soško fronto.

Naj tudi ob tej priliki povabim agencije, da začnejo pripravljati pakete s to vsebino.

Avtorica prispevka, Maša Klavora, je postala T-lab Snovalka 2013 z idejo Pot Miru od Alp do Jadrana

Dodatna informacija
Za ogled celotne vsebine kontaktirajte avtorja t-lab.
Komentarji povzetka
Komentarje lahko vpisujejo prijavljeni uporabniki.
Stran vsebuje napake? Sporočite! Pravno obvestilo © 2012 T-LAB. Vse pravice pridržane.
X

Uporaba piškotov

Portal T-lab uporablja t.i. piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Pred nadaljevanjem brskanja po naših straneh prosimo potrdite, da se strinjate z izmenjavo piškotkov med portalom T-lab in vašim računalnikom.
se strinjam
Več informacij...